Rekreace v Chorvatsku je sázkou na jistotu

Dovolená Chorvatsko autobusem je tou pravou volbou pro všechny, kdo si chtějí svou letní dovolenou maximálně užít v klidu a v pohodě. Ovšem méně známá pravda je ta, že má co nabídnout i milovníkům hor a turistiky. Nicméně nyní se zaměříme především na krásy mořského pobřeží. Ty rok, co rok oceňují tisíce turistů z celé Evropy, a turisté z České republiky nejsou v tomto případě žádnou výjimkou. A vůbec se není čemu divit, že na Jadran v letním období míří tolik lidí.

západ slunce

Jedná se totiž o ideální kombinaci krásných přírodních krás a skvělého zázemí místních lidí. Již doslova za pár korun si zde totiž můžete zajistit pohodlné ubytování, ať již volíte komfortní hotel anebo se spokojíte s apartmánem či dokonce s bungalovem. Ve všech případech budete jistě spokojeni.

Místní lidé jsou velice přívětiví a skvělé je rozhodně i to, že se se všemi snadno a rychle domluvíte, neboť čeština a chorvatština mají společné slovanské kořeny, které místní obyvatelé rozhodně nezapřou. Vy tak budete dobře rozumět jim a oni zase vám. A rozhodně si budete blízcí i kulturně, vždyť Chorvatsko kdysi také přináleželo k velké Rakousko-Uherské monarchii.

Nicméně to, proč tak mnoho lidí míří každý rok na pobřeží Středozemního moře je dáno především tím, že se vám téměř nestane, že by vám na vaší dovolené zapršelo, což je naopak velkým strašákem, pakliže se rozhodnete strávit dovolenou doma v České republice. Zatímco u nás vám klidně v kuse proprší i celých dlouhých čtrnáct dnů, v Chorvatsku za tu dobu na nebi nemusíte potkat ani jediný mráček. Teplé moře a krásné počasí je tedy téměř jisté.

mapa

A když už si máte svou dovolenou užít od začátku až do konce, tak si zvolte dopravu, u které se nebudete muset o nic starat. A přesně taková je autobusová doprava, která spojuje česká města s chorvatskými letovisky rychlými a komfortními spoji.