Vyberte mobilní domek na zahradu

Chaty, jakožto vyhledávané nemovitosti, bývají drahé, obzvlášť v těch nejkrásnějších oblastech. Nabízí se zde však řešení, které je finančně přijatelné. Asi tušíte, že máme na mysli mobilní zahradní domky. Jak vybrat ten nejlepší mobilní dům
 
Nový nebo starší?
Pokud budete uvažovat o koupi mobilního zahradního domku, máte na výběr ze dvou možností. Jednou z nich je pořídit si mobilní domek úplně nový, nebo naopak koupit domek starší a následně provést jeho revitalizaci. Obě varianty mají své výhody i nevýhody. U nového domku je pořizovací cena vyšší, i když nutno podotknout, že u mobilheimů se ceny už tak pohybují v řádu několika statisíců, což je za plnohodnotný domek cena více než příznivá. Za tuto částku však získáte domek splňující všechny Vaše požadavky. Můžete si vybrat z rozmanitých designů a velikostí a součástí je také vybavení interiérů, jako zařízená kuchyň, postele, skříně, jídelní stůl či sedací souprava.
Pokud jsou však Vaše finanční možnosti malé, máte možnost vybrat si ze starších mobilních domků, které bývají nejčastěji dováženy ze zahraničí. Přestože i zde je nabídka poměrně široká, tolik už si, co se vzhledu týče, moci vybírat nebudete. U těchto domků také bývá většinou potřeba provést revitalizační práce. Jejich rozsah si však můžete zvolit sami v závislosti na tom, v jakém stavu domek při koupi je a jak často v něm chcete pobývat. Pokud byste například neplánovali v něm trávit zimy, není potřeba provádět kompletní zateplení. Přestože tyto práce samozřejmě nějakou korunu stát budou, stále musíme mít na mysli to, že starší domky stojí mnohdy jen desetinu toho, co mobilheimy nové.
 
Přestěhujte se kdykoliv a kamkoliv
Mezi další nesporné výhody mobilních domků je samozřejmě jejich mobilita, jak už napovídá jejich název. Našli jste si krásné místo na odpočinek, ale vedle Vás se přistěhovali hluční sousedé? Na Vaši chatu nemusíte přestat jezdit, ale jen se přestěhujete na jiné klidné místo. Pokud je nové místo vzdáleno jen kousek, můžete jet po vlastní ose, jinak je lépe využít přepravu kamionem, protože s mobilheimem můžete jet rychlostí maximálně 30 km/hod.

Vyberte mobilní domek na zahradu
Ohodnoťte příspěvek